Kuotat e fitimit të Ligës së Kampionëve, zbulohen skuadrat favorite për ngritjen e trofeut

 

Sipas kompanisë së basteve “Betfair”, triumfi i “Qytetarëve” në finalen e Shën Petersburgut kuotohet me koeficientin 1.25, përpara Bajernit (1.62).

I treti vjen Liverpooli me koeficientin 2,75 që përballë do të ketë Interin, ku zikaltërit për të fituar trofeun e kanë koeficientin 14 duke mbyllur “TOP 10”.

Juventusi klasifikohet në vendin e 7 me kuotën 9, e njëjta kuotë si Reali i Madridit.

Këtë renditje e përmbyllin Salzburg, Lille dhe Sporting Lisbon, ku kuotat i kanë të njëjta, 100.

Koeficientët: 

 1. Manchester City 1.25
 2. Bayern Munich 1.62
 3. Liverpool 2.75 
 4. Chelsea 3 
 5. PSG 3.3
 6. Ajax 5.5
 7. Manchester United 7
 8. Juventus 9 
 9. Real Madrid 9 
 10. Inter 14
 11. Atletico Madrid 14 
 12. Villarreal 33 
 13. Benfica 40 
 14. Salzburg 100
 15. Lille 100
 16. Sporting Lisbon 100 

 

 

Dy sfida interesante në mesajvë

Agjenti shqiptar Fali Ramadani pjesë e hetimeve nga Policia Financiare e Italisë, rritet edhe numri i futbollistëve të hetuar