Kuotat e bastoreve për ndeshjet e sotme, Drita dhe Gjilani cilësohen favorite

Pas pushimit një ditor sot rikthehet Superliga teksa luhen dy ndeshjet e para të kësaj xhiro.

Drita pret Feronikelin teksa Gjilani udhëton për në kryeqytet për tu përballur me Arbërinë.

Sipas kompanive të basteve të dyja skuadrat gjilanase janë favorite të mëdha për të triumfuar në këto dy takime.

Gjithmonë sipas pritshmërive të bastoreve, Gjilani pritet ta ketë më të vështirë të fitoj në takimin e saj përshkak se luan si mysafire ndërsa Drita do e ketë më të lehtë të fitoj në shtëpi ndaj Feronikelit.

Koutat e plota më poshtë: