Kumbulla bën gjestin e shëmtuar, godet kundërshtarin sa ishte i shtrirë dhe ndëshkohet me të kuq (Video)

Roma është duke humbur 3-1 në shtëpi ndaj Sassuolos, për duelin që po luhet në kuadër të javës së 26-të në Serie A.

Por, derisa po përfundonte pjesa e parë, situata u tensionua dhe Marash Kumbulla u ndëshkua me karton të kuq.

Sassuolo i shënoi dy gola të shpjetë nëpërmjet Armand Lauriente (13’ dhe 18’), ndërsa Giallorossët u përgjigjen përmes Nicola Zalewski (26’).

Derisa në një situatë tensionuese mes Kumbullës që u godit me shqelm nga Domenico Berardi, lojtari shqiptar ra në grackën e tij dhe ia ktheu goditjen në minutën e 45+3-të, me çka edhe pasoi kartoni i kuq.

Një minutë kaloi nga ai incident, dhe Berardi shënoi për 3-1 nga penalltia, duke bërë që dy skuadrat të shkonin në pushimin mes pjesëve.

 

Policia e Kosovës jep detaje për numrin e personave të arrestuar nga përleshja e tifozëve në Podujevë

Kosova e mposht edhe Moldavinë, e mbyll turneun e UEFA-s me tri fitore