Kukësi-Skënderbeu, shorti përplasë kosovarët

U hodh në Federatën e Futbollit të Shqipërisë shorti i fazës gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, që përcaktoi këto çifte: Tirana-Laçi dhe Kukesi-Skenderbeu.

Ndeshjet e para do të luhen më 8 prill 2015, ndërsa ato të kthimit dy javë më pas, më 22 prill.