Kukësi kalon, Laçi i pafat

Kukësi ka kaluar në fazët tjetër të Evropa Ligës, pasi luajti baras me Torpedon e Bjellorusisë (0:0).

Kukësi kishte fituar ndeshjen e parë 2:0.

Edhe në ndeshjen e dytë Kukësi ka mundur të fitoj por Pero Pejiq nuk u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Ndërsa në anën tjetër Laçi, nuk ka mundur të shënoj në fushën e Inter Bakus dhe është eliminuar falë golit të pësuar në fushën e vet ku ndeshje e parë kishte përfunduar 1:1.