Kuka në ditëlindjen e Majlinda Kelmendit: E dominove botën për 10 vite, krenar me ty

Xhudistja me famë botërore Majlinda Kelmendi feston sot datëlindjen e saj.

Ajo është xhudistja më e suksesshme e Kosovës duke arritur suksese të jashtëzakonshme në garat evropiane dhe botërore, raporton KosovaPress.

Në këtë datë të rëndësishme për Kelmendin, trajneri i saj Driton Kuka ka thënë se ajo e ka gëzuar më shumë se kushdo tjetër popullin shqiptar pas çlirimit të vendit tonë duke e dominuar botën për 10 vite me trofe të shumtë.

Gjatë karrierës së saj, Majlinda Kelmendi është shpallur katër herë Kampione e Evropës, dy herë Kampione e Botës dhe një herë Kampione Olimpike.

Kjo është lista e top-golashënuesve në Superligë, dy javë para përfundimit të kampionatit

Carragher nuk përmbahet ndaj futbollistit të Premierligës: Çfarë idioti!