Kuka: Me zjarr, ujë e xhudon e Kosovës ska lojë

Trajneri kosovar i xhudos, Driton Kuka, iu është gëzuar sot sukseseve të Nora Gjakoves e cila fitoi medaljen e artë dhe Distria Krasniqi të argjendtën, në Grand Slamin e xhudos Baku 2023.

Në llogarinë  e tij në Facebook, Kuka ka thënë se Gjakova dhe Krasniqi do të jenë me siguri bartëse në Lojëra Olimpike, shkruan Gazeta OLLE.

Kuka ka vlerësuar ndër të tjerat se me zjarr, ujë e xhudon e Kosovës ska lojë pas sukseseve radhazi të sportit të xhudos në arenën ndërkombëtare.

“Nesër garojnë Laura, Loriana e Akili ju urojmë suksese”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Rrahmani do të mungojë në ndeshjet kualifikuese të Kosovës në tetor

Liga e Kombeve për vajza, Shqipëria e nis edicionin e ri me barazim ndaj Hungarisë