Kualifikohet Real Madrid, City shkruan historinë

Dy gjysmëfinalistit e parë të Ligës së Kampionëve janë Real Madrid dhe Manchester City.

Real Madridi ka shënuar fitore të thellë ndaj Wolsburgut me rezultat 3:0, me tregolshin e Ronaldo.

Nga ana tjetër Manchester City, ka sigruar gjysmëfinalen e ka mposhtur PSG, me rezultat 1:0, për tu kualifikuar për herë të parë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, me golin e De Bryne.