Kualifikohet Bayerni e Borussia e Xhakës

Bayern Munich ka kaluar me lehtësi në gjysmëfinale të Kupës së GJermanisë. Ata mposhtën 2:0 Eintracht Braunschëeigun. Alaba e Gotze realizuan golat e fitores.

Ndërkohë, Borussia Monchengladbach e Granit Xhaka triumfoi me shifrat e njëjta 2:0, por në udhëtim ndaj Kicker Offenbachut.

Në gjysmëfinale shkuan edhe Arminia Bielefeld dhe Wolfsburg.