Kualifikimet për Kupën e Botës vazhdojnë sot, zhvillohen 10 ndeshje

Sonte (e enjte) do zhvillohen 10 ndeshje interesante në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Ndeshjet do jenë interesante, ku vëmendja do jetë mes Greqisë dhe Spanjës.


Në ora 18:00 do zhvillohen këto katër ndeshje:

Armeni – Maqedoni e Veriut

Azerbajxhan – Luksemburg

Gjeorgji – Suedi

Rusi – Qipro

Ndërsa, në ora 20:45 do zhvillohen edhe gjashtë ndeshje tjera:

Gjermani – Litenshtajnë

Greqi – Spanjë

Irlandë – Portugali

Malta – Kroaci

Rumani – Islandë

Sllovaki – Slloveni.


 

Kombëtarja e Shqipërisë me ndeshje “jetike”, zhvillon stërvitjen e fundit

Xhaka motivon bashkëlojtarët para ndeshjes së rëndësishme të Zvicrës ndaj Italisë