Kualifikimet “Euro 2016”, formacioni i javës (FOTO)

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet për kualifikimet e Evropianit 2016, të parashikuara për t’u luajtur në muajin shtator.

Tanimë, disa skuadra e kanë siguruar kalimin për në Francë. Anglia, Austria, Çekia e Islanda për herë të parë, janë disa nga ekipet që kanë aranzhuar biletën për Francë 2016.

Më poshtë mund ta gjeni formacionin më të mirë nga kualifikimet e Evropianit. Në mesin e tyre janë tre gjermanë, dy turq dhe italainë dhe me nga një futbollist përfaqësohet Gjeorgjia, Uellsi dhe Irlandës Veriore. /Telegrafi/

KU