Ku do të zhvillohet finalja e parë?

Sigal Prishtina ka arritur të kualifikohet në finale pas dy ndeshjeve të zhvilluar ndaj Kozhuvit.

Në finale prishtinasit do të takohen me skuadrën bullgare Rilski Sportistit, dhe sipas faqes zyrtare të Ligës Ballkanike,  dy ndeshjet e finales do të luhen me 21 dhe 29 prill.

Prishtina ndeshjen e parë do ta zhvilloj në kryeqytet ndërsa ndeshjen e dytë në Bullgari.