Kroos tregon se cili trajner duhet të jetë pasardhësi i Deschamps te Franca

Gjatë transmetimit të finales për platformën gjermane ‘MagentaTV’, ai deklaroi se pasardhësi i Deschamps do të jetë Zinedine Zidane.

Toni Kroos dhe vëllai i tij Felix komentuan finalen e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës për platformën gjermane të transmetimit ‘MagentaTV’ dhe analizuan gjithçka ndodhi derisa ata madje zgjodhën një trashëgimtar të mundshëm të Didier Deschamps në stolin francez.

Sapo penalltitë përfunduan me një fitore argjentinase, mesfushori i Real Madridit nuk hezitoi të sqarojë se kush beson se do të marrë drejtimin e skuadrës franceze: ish-trajnerin e tij të bardhë, Zinédine Zidane.

“Patjetër mendoj se Zizou do të ishte jo vetëm një pasardhës i mirë, por edhe pasardhësi më i mirë i mundshëm”, tha kampioni i botës 2014 gjatë bisedës live në futboll me vëllain e tij.

“Tani pyetja kryesore është: Çfarë dëshiron Didier (Deschamps)? Le të themi se mendoj se ka një shans 70:30 që Zizou të bëhet trajneri i ri. Në përgjithësi, mendoj se Zizou dëshiron shumë të rikthehet në stërvitje”, theksoi mesfushori 32-vjeçar.

Deschamps zbulon arsyen e zëvendësimit të Giroudit dhe Dembeles

Zyrtare: Ky është futbollisti i radhës që largohet nga Trepça ‘89