Kreshnik Vula në derbin e javës 29 të Superligës

Kreshnik Vula është deleguar për derbin e javës 28 të Raiffeisen Superligës, ndërmjet Trepçës ’89 dhe Feronikelit.

Takimi luhet të dielën. Javën 28 e hap Istogu – Hajvalia, që gjykohet nga Besfort Kosumi. Gramos Shala është në Prishtina – Drita.

 

Orari dhe gjyqtarët

E shtunë

Istogu – Hajvalia

(Besfort Kosumi, Jakup Musolli, Meriton Berisha, Hajriz Hajdari)

 

E diel

Trepça ’89 – Feronikeli

(Kreshnik Vula, Besnik Morina, Benon Këpuska, Ilir Shuleta)

 

Besa – Llapi

(Fatmir Tahiri, Erdoan Baliqi, Selami Haziri, Mervan Bejtullahu)

 

Gjilani – Drenica

(Burim Jahmurataj, Artan Latifi, Fatmir Abrashi, Bajram Gashi)

 

Vushtrria – Liria

(Tefik Maloku, Edmond Zeqiri, Bekim Rama, Mentor Baliu)

 

Prishtina – Drita

(Gramos Shala, Alban Ejupi, Imran Kabashi, Selim Isufi)