Kreshnik Bahtiri prezantohet te Ulpiana

Pas largimit nga Malisheva, Kreshnik Bahtiri është bërë me skuadër të re.

Klubi lipjanas, Ulpiana që garon në Ligën e Parë, e ka zyrtarizuar sot ardhjen e Bahtirit.

Përpos Malishevës, Bahtiri është aktivizuar së fundmi edhe tek Arbëria e Kukësi.

Njoftimi i plotë i Ulpianës:

“KF ULPIANA ka arritur marrëveshje me lojtarin lipjanas Kreshnik Bahtiri

Në ambientet e klubit, Presidenti i KF ULPIANA Jeton Gashi ka arritur marrëveshje me lojtarin elitar Kreshnik Bahtiri për sezonin pranveror të edicionit të garave 2022/2023 me mundësi vazhdimi.

Bahtiri në vitet e fundit ka luajtur për ekipet e Superligës FC Malisheva dhe KF Arbëria si dhe për ekipen e Superiores së Shqipërisë KF Kukësi“.

Paraqitje e mirë e futbollistëve shqiptarë, trajneri Sylvinho ndjek nga afër dy ndeshje në Serie A

Pesëshja dhe MVP i xhiros së 18-të