Kovacic të transferohet te Barcelona

Ariedo Braida ka marr një lajm të mirë nga Interi.

Drejtori sportiv i Barcelonës, Ariedo Braida, ka marrë një lajm të mirë nga skuadra e Interit për interesimin e tij për mesfushorin kroat, Mateo Kovacic.

Mundo Deportivo raporton se zikaltrit janë të gatshëm ta shesin yllin kroat gjatë këtij afati kalimtar.

Për shkak të fair play-it financiar, klubi zikaltër duhet të shes një nga yjet, ndërsa supozohet se ai do të jetë pikërisht Kovacic.

Interi gjerë tani ka shpenzuar 36 milionë euro për blerjen Kondogbias si dhe transferimin e Jao Mirandas nga Atletico.