Kosovë – Norvegji, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave do të sfidohet nga Norvegjia.

Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë është arenë e përballjes ndërmjet dy ekipeve kombëtare.

Si vashat kosovare, ashtu edhe ato norvegjeze janë në kërkim të fitores në ndeshjen që vlen për kualifikimet e Kampionatit Botëror “Australi – Zelandë e Re 2023”.

Përzgjedhësja kosovare, Aferdita Fazlija ka vendosur të startojë me skemën 5-4-1.

Formacionet zyrtare:

Kosova: Kolgeci; Kryeziu, Hysenaj, Syla, Avduli, Gashi; Biqkaj, Halilaj, Limani, Memeti; Reçica.

Norvegjia: Fiskerstrand; Hansen, Bergsvand, Thorisdottir; Elkeland, Engen, Maanum, Blakstad; Hansen, Utland, Relten.

Takimi ndërmjet Kosovës dhe Norvegjisë fillon nga ora 19:00.

Starti i mirë i edicionit rrit “apetitin” e Malishevës, synohet një vend që dërgon në garat evropiane

Zbulohet: Ja sa para do të fitojë Anthony Joshua për meçin ndaj Usyk