Kosovë – Ishujt Faroe, publikohen formacionet zyrtare

Pas barazimit 2-2 ndaj Armenisë, Kosova sot zhvillon miqësoren e dytë dhe të fundit të nëntorit, ndaj Ishujve Faroe. 

Trajneri Alain Giresse ka vendosur të bëjë shumë ndryshime për dallim nga ndeshje e para disa ditëve me Armeninë.

Giresse kësaj radhe i ka besuar fanellën e titullarit portierit Jozef Pukaj, Lindon Emërllahut, Ermal Krasniqit dhe Jetmir Topallit.

Nga minuta e parë luajnë edhe Kreshnik Hajrizi, Jetmir Haliti, Uran Bislimi, Arianit Ferati dhe Donat Rudhani.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Formacionet zyrtare:

KosovaPukaj; L.Kastrati, Hajrizi, Haliti, Rrudhani; Ferati, Emërllahu, Bislimi; Topalli, Sadiku, Krasniqi; 

Ishujt FaroeLamhauge; Rolantsson, Vatnhamar, Edmundsson, Davidsen; S.Vatnhamar, Joensen, Mneney, Olsen; Johannesen, Petersen; 

/Gazeta Olle/

Shqipëri – Armeni, publikohen formacionet zyrtare

Marigona Hajdari për ndeshjet me Poloninë: Gjithçka është e mundur