Kosovë – Gjeorgji, ja në cilat vende mund t’i blini biletat për ndeshje

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar opinionin për shitjen e biletave për ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2022, Kosovë – Gjeorgji.

Ndeshja e cila zhvillohet më 12 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të zhvillohet me kapacitet prej 30 për qind të tifozëve.

Kjo behët për shkak të masave anti-Covid të qeverisë së Kosovës.

Shitja fillon të shtunën më datën 09 tetor 2021 nga ora 12:00 në pikat e Artmotion nëpër qytetet kryesore.

Një person mund të blejë deri në 2 bileta me letërnjoftim.

Çmimet e biletave janë sikurse në ndeshjet e kaluara: Perëndim 20 euro, Lindje 10 euro, Veri dhe Jug 5 euro.

Karl-Erik Nilsson shtroi darkë për krerët e FFK-së, vë në pah miqësinë me presidentin Ademi

Kosova sot në fushë, kërkon befasinë si mysafire ndaj Suedisë