Kosova U21 mposhtet në udhëtim nga Anglia U21

Anglia U21 ka shënuar fitore ndaj Kosovës U21 me rezultat 2-0 në kuadër të kualifikimeve për në EURO 2021.

Ndeshja nisi më mirë anglezët që fituan penallti në minutën e 10-të, kur portieri ynë Leo Besson, shkaktoi penallti.

Rhian Brewster ishte i saktë nga pika e bardhë për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe në minutën e 27-të, Cole Palmer gjeti rrjetën për 2-0.

Kosova sa i përket rasteve, provoi të gjejë rrjetën, por nuk arritën ta bënin këtë gjë.

Pjesa e dytë ishte pothuajse e barabartë, pasi edhe Kosova kishte rastet e veta, por rrjetat heshtën.

Grupit G i prin Republika e Çekisë me 6 pikë nga 2 ndeshje, ndërsa Anglia, Kosova, Sllovenia dhe Shqipëria kanë nga 3 pikë. /Gazeta Olle/

 

Spanja mbanë stërvitjen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

Kosova U19 shënon fitore të madhe ndaj Turqisë