Kosova U21 e publikoi listën, ky është numri i futbollistëve të ftuar nga kampionati vendor

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Michael Nees e ka bërë publike listën e futbollistëve për ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropianin 2023 kundër Anglisë.

Ndeshja zhvillohet më 7 shtator në orën 19:00 në Milton Keynes. Grumbullimi i Dardanëve të rinj fillon më 30 gusht në Prishtinë, derisa nisja për Angli bëhet më 6 shtator.

Gjashtë futbollistë të ftuar nga Nees luajnë në Kosovë, katër prej tyre në Superligë: Bujar Pllana (Feronikeli), Valmir Veliu (Llapi), Flamur Gashi (Malisheva) dhe Ardit Tahiri (Drita).

Ndërsa Egzon Bislimi (Ramiz Sadiku) dhe Albion Pllana (Trepça ’89), luajnë në Ligën e Parë.

I ftuar është edhe Leard Sadriu i cili luan për Skënderbeun në Shqipëri.

Pjesa tjetër e futbollistëve luajnë në Evropë. /Gazeta Olle/

Përzgjedhësi Nees publikon listën e Dardanëve U21 për ndeshjen kundër Anglisë

Zyrtare: Real Madridi rinovon kontratën e Valverdes deri në vitin 2027