Kosova U21 – Çekia U21, formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës U21 është nikoqire e Republikës së Çekisë U21 në kuadër të ndeshjes së tretë të kampanjës kualifikuese për Euro U21.

Dardanët kanë zhvilluar dy takime deri më tani, ku kanë marrë një fitore dhe një humbje.

Trajneri i Kosovës, Michael Nees dhe ai i Republikës së Çekisë, Jan Suchoparek, tanimë kanë publikuar emrat e futbollistëve startues për këtë takim.

Kosova do të luaj me formacionin 4-1-4-1, derisa suedezët me 4-2-3-1.

Formacionet zyrtare:

Kosova U21: Besson, Hoti, Kurtulus, Zumberi, Sadriu, Hoti, Krasniqi, Pajaziti, Lushaku, Veliu, Marleku.

Republika e Çekisë U21: Kovar, Gabriel, Vitik, Donat, Fukala, Kaloc, Zamburek, Ostrak, Karabec, Kohut, Sejk. /Gazeta Olle/

Kosova mbanë stërvitjen e fundit para udhëtimit në Suedi

Aliti para ndeshjes me Suedinë: Do të bëjmë të pamundurën për t’i gëzuar Dardanët