Kosova U19 luan sot për pozitën e pestë në Kampionatit Ballkanik

Kombëtarja e Kosovës U19 në volejboll në konkurencën e femrave, do luaj sot ndeshjen për pozitën e pestë të Kampionatit Ballkanik U19.

Kundërshtari i vashave kosovare do jetë, Kombëtarja e Moldavisë, shkruan GazetaOlle.com.

Kosova ishte takuar pikërisht dje më këtë kundërshtarë në fazën e grupeve dhe e kishte mposhtur me rezultat të pastërt 3-0, (25:14, 25:14, 25:20).

Fotografia e Federata e Volejbollit e Kosovës