Kosova U19 e arrin fitoren e parë në Evropian

Kosova U19 e ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Evropian të Divizionit B në hendboll.

Vashat dardane në ndeshjen e tretë janë ballafaquar me vashat e  Bosnjë e Hercegovinës.

Rezultati në këtë takim është mbyllur me rezultat 30:28, në të mirë të vashave tona. Në pjesën e parë vashat tona e mbyllën me disavantazh prej 3 golave, 14:17, kurse në pjesën e dytë e treguan potencialin e tyre duke e përmbysur atë me rezultat 16:11.

Megjithatë, në këtë përballje duhet të përmendim se shpresat e Kosovës, treguan karakter dhe lojë të fortë duke e dëshmuar potencialin e tyre.

Kujtojmë që në dy përballjet e para Kosova, ka pësuar dy humbje, ndërsa kjo është fitorja e parë dhe tani ndodhen në pozitën e katërt me 2 pikë.

Ramadani: Jemi të motivuar të përsërisim të njëjtën ndeshje si të parën në Budapest

Ja sa do kushtojë një biletë për ndeshjen Llapi – Shkupi