Kosova U-19 zbardh listën për grumbullimin e ardhshëm

Përfaqësuesja e Kosovës U-19, do të mbajë grumbullimin e ardhshëm më 2 dhe 3 qershor në stadiumin e KEK-ut në Obiliq, nga ora 10:30. Kështu thuhet në njoftimin e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Me këtë rast, janë bërë të ditur emrat e lojtarëve të ftuar. Në listë janë edhe disa lojtarë nga Gjermania e Anglia.

Përzgjedhës i Përfaqësueses U-19 është Ramiz Krasniqi.

 

 

Lista

Betim Halimi – Vllaznia Pozharan

Ermal Gashi – Feronikeli

Lorik Arifi – Trepça

Ismail Berisha – Flamurtari

Rron Statovci- 2 Korriku

Edmond Kuqi- Besa

Landrit Rama – Vëllaznimi

Fidan Muja – Flamurtari

Albert Dabiqaj – Besa

Edon Mavraj – Istogu

Jeton Korenica – Rahovec

Jeton Dushi – Vëllaznim

Drilon Nuza – Vëllaznim

Kastriot Mehmeti – Drenica

Florent Hasani – Kosova Vushtrri

Fidan Sejdiu – Drita

Ymer Syla –Prishtina

Ardian Ismaili – 2 Korriku

Art Krasniqi – Londër

Migjen Basha – Prishtina

Andi Oruqi – 2 Korriku

Arber Qorraj – Deçani

Arlind Shoshi – Gjermani

Gentjan Shoshi – Gjermani