Kosova ‘ turpërohet’ për herë të tretë brenda pak dite

Kombëtarja e Kosovës U18 në konkurencën e femrave në basketboll pësoi humbje të radhës në kampionatin evropian në divisonin B, që po zhvillohet në Maqedonin Veriore.

Vashat e Kosovës janë mposhtur edhe nga Danimarka me rezultat të thellë, 106 me 37, shkruan GazetaOlle.com.

Kjo është humbja e tretë me radhë pas disfatave ndaj Sllovenisë (97:12), dhe Estonisë (100:35).

Fotografia e Sporti në KlanKosova