Kosova shkruan historinë, kalon grupet (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka arritur të shkruaj historinë.

Vashat kosovare arritën që ta mposhtnin Izraelin me rezultat 25-32, dhe t’i kalojnë grupet e fazës së parë për kualifikimet e Kupës Europiane IndeksOnline.

Përveç Izraelit, Kosova arriti ta mposhte edhe Gjeorgjinë 30 me 19. Ndërsa e mbylli në pozitën e parë me katër pikë.

Raundi i dytë pritet të filloj në muajin shtator, ku e presin ndeshje të vështira me shtete me të fuqishme.

hendboll1