Kosova shënon fitoren e dytë

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar edhe një fitore në turneun “Fed Cup” Tenistja kosovare Edita Raci ka arritur të mposht tenisten nga Mozambiku, Claudia Sumaia 6:3 dhe 6:2, në sete duke arritur fitoren e dytë në këtë turne.

Fitoren e parë Kosovës, në këtë turne ia kishte siguruar Arlinda Rushti.