Kosova shënon fitore ndaj Andorrës

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e meshkujve në beach volley, Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës, në Lojërat Mesdhetare në Rërë Patra 2019.

Djemtë tanë triumfuan 2:0 në sete (21:15 dhe 27:25), në kuadër të grupit B, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Kosova kualifkohet në 12 ekipet më të mira dhe ndeshjen e radhës pritet ta zhvillojë në orët e pasditës, kurse kundërshtarin do ta mësojë pas hedhjes së shortit.