Kosova shënon fitore bindëse ndaj Luksemburgut, mban gjallë shpresën për kualifikim

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore bindëse ndaj Luksemburgut, në kuadër të ndeshjes së tretë parakuaifikuese për Eurobasket 2021.

Dardanët triumfuan me rezultat, 109:88. Pjesa e parë u mbyll 47:37, shkruan Gazeta Olle.

Ndeshja u kuajt në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Lojtari shkëlqeu me 7 treshe ishte super Dardan Berisha.