Kosova pëson edhe humbjen e dytë

Ndeshja e dytë miqësore e zhvilluar ndaj Bullgarisë, i ka dhënë edhe humbjen e dytë Përfaqësueses së Kosovë s në basketboll duke u mposhtur me rezultat 104:64 transmeton GazetaOlle.com.

Kosova në grupin e vet në evropianin e Divizionit B për kundërshtarë do të ketë Malin e Zi, Gjeorgjinë, Luksemburgun dhe Portugalinë.