Kosova përmirëson pozitën e saj në renditjen e FIFA-s

FIFA e ka publikuar renditjen e saj të re të kombëtareve, e ku Kosova ka shënuar përmirësim në krahasim me renditjen e kaluar.

Dardanët tani renditjen në pozitën e 106-të, duke e përmirësuar pozitën e tyre për një vend.

Përmirësimi i pozitës në renditjen e FIFA-s vjen pas katër ndeshjeve të zhvilluara gjatë këtij muaji, ku Kombëtarja e Kosovës realizoi dy fitore (kundër Qipros dhe Irlandës së Veriut) dhe dy humbje (kundër Greqisë) në kuadër të edicionit të ri të Ligës së Kombeve.

Dardanët do të rikthehen në skenë në muajin shtator, kur do t’i luajnë dy ndeshjet e fundit të këtij edicioni të Ligës C në Ligën e Kombeve kundër Qipros në “Fadil Vokrri” dhe kundër Irlandës së Veriut në udhëtim.

Katër vite nga vdekja tragjike e basketbollistit, Gazmend Sinani

Valon Zumberi fillon fazën përgatitore me ekipin e parë të Hamburgut, pritet të ketë hapësira të mëdha këtë edicion