Kosova përballet me Lituaninë

Sonte me fillim nga ora 18:00 sipas kohës sonë Kombëtarja e Kosovës U-20 në konkurrencën e meshkujve zhvillon ndeshjen e parë në kuadër te grupit 1 për kualifikimet për EURO 2016 me seleksionin gjegjes te Lituanisë qe janë edhe nikoqir te turneut kualifikues.

Ndeshjet e radhës Kosova i luan ndaj Gjermanisë të shtunën dhe të dielën ndaj Rusisë./Olle