Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do t’i mësojë në muajin shkurt kundërshtarët e edicionit të katërt të Ligës së Kombeve të UEFA-s.

Shorti do të tërhiqet në Paris më 8 shkurt, ndërsa Kosova është në vazon e dytë të Ligës C të Ligës së Kombeve. Në vazon e dytë janë edhe Azerbajxhani, Bullgaria dhe Ishujt Faroe.

Në vazon e parë janë Rumania, Suedia, Armenia dhe Luksemburgu. Në vazon e tretë janë Maqedonia e Veriut, Sllovakia, Irlanda e Veriut dhe Qiproja, derisa në vazon e katërt janë Bjellorusia, Lituania apo Gjibraltari, Estonia dhe Letonia.

Edicioni 2024/2025 i Ligës së Kombeve do të nisë në shtator të vitit të ardhshëm. Ndeshjet e fazës së grupeve do të zhvillohen në tetor dhe nëntor.

Liga e Kombeve do të jetë përcaktuese për katër ekipet e fundit evropiane që do të kualifikohen në Botërorin e vitit 2026.

Kujtojmë se Liga C është niveli i tretë i Ligës së Kombeve.

Kosova momentalisht ende nuk ka emëruar një trajner të ri që prej largimit të Primozh Glihas pas përfundimit të ndeshjeve të ciklit kualifikues për Euro 2024.

FBK nikoqire e pesë ngjarjeve të basketbollit ndërkombëtar, Dushku shpalos detaje rreth organizimeve dhe besimit që kanë nga FIBA

Rey Manaj i shënon edhe Fenerbahces – mesazh Sylvinhos para Euro 2024