Kosova në finale të Kampionatit Ballkanik U22

Kombëtaret e Kosovës në Beach Volley U22 kanë siguruar finalet e kësaj gare.

Madje në konkurencen e femrave dy ekipet do të jenë nga Kosova.

Ekipi i tretë i Kosovës në konkurencen e meshkujve që zuri vendin e tretë në garë U20, arriti të fitoj ndaj ekipit të dytë të Turqisë dhe kështu do të luaj në finale me ekipin e parë të Turqisë.

Gjysmëfinalet femrat:

Kosova 1 – Kosova 3 2:0
Kosova 2 – Shqipëria 1:2

Gjysmëfinalet meshkujt:

Turqia 1 – Kosova 1 2:0
Kosova 3  – Turqia 2 2:1

Ndeshjet për vend të tretë luhen nga ora 15:00.

FINALJA FEMRAT

Kosova 1 – Kosova 2 16:30

FINALJA MESHKUJT

Kosova 1 – Turqia 1 17:30

Ceremonia e ndarjes së medaljeve në ora 18:30.

Orari i plotë deri në xhiron e 8-të të Superligës së Kosovës në futboll

U kritikuan shumë kabinat e VAR-it, Agim Ademi thotë se do të ndryshojnë krejtësisht ato dhe tifozët mund t’i shohin rastet diskutabile