Kosova mund të ndryshojë rreshtim në ndeshje ndaj Spanjës, formacioni i mundshëm

Kosova ka shumë mungesa dhe faji i tyre mund të luajë 3-5-2.

Dardanët janë gati për ndeshjen e tretë të muajit shtator dhe presin rezultat pozitiv pas fitores në udhëtim te Gjeorgjia dhe barazimit në shtëpi me Greqinë.

Djelmoshat e përzgjedhësit Bernard Challandes e presin ekipin e Luis Enriques, Spanjën, në takimin e pestë kualifikues të Grupit B.

Kosova mund të bëjë ndryshime dhe në formacion, edhe tek lojtarët.

Formacionet i mundshëm i Kosovës: Muric, Rrahmani, Dreseviq, Aliti, Hadërgjonaj, Loshaj, Vojvoda, Bytyqi, Rashica, Selmani, Muriqi.

 

Kosovë – Spanjë, sot ndeshja kryesore e grupit

Shqipëria gati për San Marinon, kërkojë të mbajë gjallë ëndrrën