Kosova mposhtet me rezultat të thellë nga Bosnja

Kosova është mundur nga Bosnja Hercegovina me rezultat 58:90 (11:23, 14:24, 16:23, 17:20), në ndeshjen e fundit në grupe në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B për meshkuj U18.

Kjo ishte ndeshja e fundit në grupe dhe humbja e pestë nga po aq ndeshje të zhvilluara, ndërsa tani do të garojë për vendet 17-22.

Dardanët rezistuan në fillim të takimit, por më pas skuadra kundërshtare ishte më e mirë, duke fituar 58:90.

Më i dalluari sërish ishte Bardh Istrefi me 33 pikë e 11 kërcime.

Kryetari i ri i FC Prishtinës, Gashi: Prishtinën do ta çojmë aty ku e ka vendin

Thaqi deklarohet në prag të sfidës me Klasvikun: Nuk jemi favorit por duam kualifikimin tutje, me Shkupin do të ishte ndeshje e fortë