Kosova mbanë stërvitjen e fundit para udhëtimit në Suedi

Përfaqësuesja e Kosovës ka mbajtur stërvitjen e radhës, e fundit në tokën kosovare para udhëtimit për në Suedi.

Të grumbulluarit nga trajneri Bernard Challandes, kanë stërvitur në kompleksin stërvitor të FFK-së në Hajvali në kushte atmosferike me shi.

Për dallim nga stërvitjet e ditëve të kaluara, kësaj radhe intensiteti ishte më i vogël dhe kryesisht përzgjedhësi Challandes dhe stafi i tij u përqendruan në ushtrimin e disa skemave të lojës, si dhe në tranzicion të lojës nga mbrojtja në sulm.

Ekipit në këtë stërvitje iu bashkua edhe mesfushori i Ipswich Town, Bersant Celina.

Stërvitja ka shkuar mirë dhe të gjithë futbollistët e Kosovës janë në gjendje të mirë dhe nuk ankohen për ndonjë lëndim.

Vlen të theksohet se në mëngjesin e të premtes (nesër), Përfaqësuesja e Kosovës do të udhëtojë drejt kryeqytetit suedez Stockholm.

Rashica flet para ndeshjes me Suedinë: Do të shkojmë për rezultat pozitiv

Kosova U21 – Çekia U21, formacionet zyrtare