Kosova – Maqedonisë, mbyllet me dramë në fund

Kosova ka arritur ta mposht Maqedoninë duke e dominuar në të gjithë lojën.

Djelmoshat tanë ishin më të mirën sidomos në dy çereket e parë, ku pjesën e parë e mbyllën me rezultat 40:20.

Në pjesën e dytë edhe pse u zbeh paksa rezultati, Kosova e menaxhoi mirë lojën me Dardan Berishën, Erjon kastratin, Granit dhe Fisnik Rugovën.

Ndeshja në fund u mbyll me rezultat 72-68.

Pothuajse çdo lojtari që iu dha mundësia dha më të mirën./olle/