Kosova luan të premten ndaj Irlandës

Kosova të premten (nesër) do të përballet me Irlandën nga ora 14:00.

Kjo sfidë zhvillohet në kuadër të FIBA Kampionatit Evropian, Divizioni B për meshkuj U18.

Ndeshja do të zhvillohet për vendet 17-22. Tashmë Dardanët e rinj janë në grupin e ri, së bashku me Norvegjinë dhe Irlandën.

Humbja nga Norvegjia bartet nga Grupi B, ku basketbollistët e Kosovës kishin pësuar 59:50, ndërsa Irlanda-Norvegjia do të zhvillohet të shtunën.

Në grupe, Kosova kishte pesë humbje, në pesë ndeshje të zhvilluara.

FC Shkupi keqtrajtohet nga irlandezët – i bën thirrje për intervenim MPJ-së së Maqedonisë së Veriut

Prishtina mposhtet në miqësore nga skuadra e Ligës së Parë