Kosova luan sot për fitoren e radhës ndaj Maqedonisë së Veriut

Kosova sot (e martë) përballet në ndeshjen e dytë me Maqedoninë e Veriut e vlefshme për UEFA Women’s Nations League.
Dueli luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 17:00.

Dardanet vijnë pas fitores  së realizuar ditë më parë në Shkup ndaj të njëjtit kundërshtar, derisa optimizmi nuk mungon për fitore as këtë ndeshje.

Pas fitores së parë Kosova ka katër pikë dhe kryeson renditjen, aq sa ka edhe Bullgaria në pozitën e dytë, shkruan Gazeta Olle.

Ndeshjen e radhës Dardanet e zhvillojnë të martën (më 31 tetor) sërish kundër Maqedonisë së Veriut, në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 17:00.

Messi: As në ëndërr nuk e kam imagjinuar se do ta kem një karrierë siç e kam pasur

Kosova në hendboll e gatshme për Sllovakinë