Kosova ka filluar përgatitjet për Kampionatin Ballkanik në boks

Kombëtarja e Kosovës në boks ka filluar përgatitjet për Kampionatin Ballkan, i cili do të mbahet nga 25 shtatori deri me 4 tetor në Albena të Bullgarisë.

Selektori, Musli Zymberi është i kënaqur me përgaditjet dhe formen e boksierëve tanë.

Ndërkohë boksierja Donjeta Sadiku me trajneren Marjola Sallauka nga 15 shtatori janë në përgaditje (kamp) në Sofje të Bullgarië deri në fillimin e Kampionatit Ballkanik.

Postimi i plotë:

Kosova ka pësuar rënie në ranglistën e FIFA-s

Ndeshjet e xhiros së parë në Superligën e Kosovës në basketboll