Kosova e mban seancën stërvitore para miqësores me Armeninë

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën stërvitore në prag të ndeshjes së nesërme miqësore kundër Armenisë.

Kosova dhe Armenia ndeshen të mërkurën nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

“Dardanët” përbëhen kryesisht nga lojtarë të rinj për këto dy sfida kontrolluese në muajin nëntor.

Tri ditë pas miqësores me Armeninë, Kosova sfidohet edhe nga Ishujt Faroe në një ndeshje miqësore në Prishtinë.

Batatina përfundon në disiplinor, kjo është arsyeja

Ofendoi gjyqtarin, Mourinho denohet ashpër nga Serie A