Kosova dominuese ndaj Gambias në pjesën e parë, mungon vetëm goli

Kosova po zhvillon miqësore në Antalya të Turqisë ndaj Gambias.

Kjo është miqësorja e katërt gjatë muajit qershor për dardanët, shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë u mbyll pa gola 0-0.

Kosova ishte shumë më e mirë në pjesën e parë, por nuk arritën të kalojnë në epërsi.

Loshaj dhe Daku patë dy raste shënimi por që nuk realizuan.

Rastin më të mirë në 45 minutat e para e pati Topalli, por goditjen e tij e priti portieri i afrikanëve.

/Gazeta Olle/