Kosova – Australia 31:24

Kosova ka arritur të shënoj fitoren e dytë me radhë duke e mposhtur kësaj radhe Australinë me rezultat 31:24.

Për Kosovën shkëlqyen Krasniqi, Jupa, Hoxha dhe portieri Curri që madje shënoi dy gola.

Kosova gjatë gjithë ndeshjes ishte më e mirë se kundërshtari duke udhëhequr nga fillimi deri në fund.