Konfirmoi pensionimin muajin e kaluar, pesha e Samir Nasrit bëhet virale në internet

Në shtator të këtij viti, Samir Nasri njoftoi zyrtarisht se do të tërhiqej nga sporti i futbollit.

Klubi i fundit i ish-ndërkombëtarit francez ishte veshja belge Anderlecht, e cila e liroi atë në vitin 2020 pasi e nënshkroi atë me një transferim falas në vitin 2019.

Për ca kohë në fund të viteve 2000 dhe 2010, Nasri u njoh si një nga lojtarët më të mirë në planet, veçanërisht gjatë kulmit të tij në Arsenal.

Nën drejtimin e Arsene Wenger, mesfushori sulmues ishte i pandalshëm dhe shfaqjet e 34-vjeçarit në Londrën veriore i bënë atij një lëvizje prestigjioze në Manchester City në 2011.

Nasri nuk ishte i njëjti lojtar në veri të Anglisë, por ai prapë fitoi katër trofe të mëdhenj me Citizens – përfshirë dy tituj të Premier Ligës.

Francezi më pas u huazua te Sevilla për kampanjën 2016/17, para se të bashkohej me Antalyaspor turk në baza të përhershme në verën e 2017.

Ai pastaj përfundoi kontratën e tij me klubin në janar 2018 dhe një muaj e më vonë, Nasri u dënua me gjashtë muaj nga UEFA për shkelje të rregullave të WADA (Agjencia Botërore Anti-Doping).

Pas ndalimit të tij, ish-lojtari i Marsejës u bashkua me West Ham në një marrëveshje afatshkurtër në vitin 2019 dhe ky ishte destinacioni i parafundit në karrierën me ngjarje të Nasri – por mjaft të suksesshme.

Pra, çfarë po bën ai këto ditë?

Epo, Nasri veshi përsëri fanellën e Marseille në një ndeshje bamirësie kundër skuadrës së Arsene Wenger ‘UNICEF’ të mërkurën në mbrëmje, së bashku me personazhet si Robert Pires dhe Didier Drogba.

Dhe imazhet e francezit në fushën ‘Orange Velodrome’ sugjerojnë se ai me siguri po shijon jetën në pension gjatë muajit të kaluar apo më shumë.

Nasri ndoshta duhet të kishte kërkuar një madhësi më të madhe të fanellës për këtë ndeshje.

Disa video të tij në aksion për ekipin e Marseille Legends janë shfaqur gjithashtu, të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

Pochettino beson se Mbappe do rinovojë kontratën me PSG

Shpejtësi marramendëse dhe gol, Alphonso Davies tregoi aftësitë e tij të jashtëzakonshme në fitoren e Kanadasë