Konfirmohet super-transferimi i parë i Liverpoolit (FOTO)

Liverpooli ka filluar ta hulumtojë tregun në Gjermani, aty ku Jurgen Klopp ishte trajner.

Klubi i njohur anglez është duke e kërkuar anësorin turk Emre Mor.

Flitet se bisedimet janë duke ecur mjaftë mirë sipas asaj që shkruan Metro.

Klopp e pëlqen shumë lojtarin turk.

Ai kishte ardhur nga Danimarka vitin e shkuar dhe nuk gjeti aq shumë hapësira.

Liverpooli e ka mbyllur kampionatin në vendin e katërt në tabelë.

Në këtë mënyrë, “The Reds” do të luajnë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve.

Për këtë shkak, Jurgen Klopp ka vendosur të bëjë shumë përforcime në verë.

Klopp