Konfirmohet meçi i boksit, të cilin tifozët nuk duhet ta humbin (FOTO)

Pas meçit të vitit mes Anthony Joshuas dhe Vladimir Klitchkos, një tjetër meç i fortë është konfirmuar.

Bëhet fjalë për duelin e Floy Mayëeather dhe Conor McGregorit, i konfirmuar për datën 26 gusht në Las Vegas, raporton Gazeta Olle.

40-vjeçari Mayëeather është i pamposhtur në boksin profesionist. Ai kishte bërë të ditur pensionimin dy vjet më parë, por vendosi të rikthehet sërish.

floyd

Ai synon të shënojë fitoren e 50-të, dhe nëse do ta bënte këtë, atëherë do të fitonte 100 milionë dollarë, aq sa pritet të kushtojë ky meç.

McGregor vjen nga artet marciale, ku kishte fituar titullin UFC në dhjetor të 2015-tës, por ka shfaqur bilanc të jashtëzakonshëm edhe në boks.

floydd

mcgregor