Kompletohet shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Evropës

Pas shortit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8 së finales, është hedhur edhe ai në Ligën e Evropës.

Skuadrat kanë mësuar kundërshtarët e tyre për duelet që do të luhen nga mesi i muajit shkurt.

Finalja do të luhet më 18 maj të vitit të ardhshëm në Sevillë.
Çiftet e plota:

Sevilla – Dinamo Zagreb


Atalanta – Olympiacos

RB Leipzig – Real Sociedad

 

Barcelona – Napoli

 

 

Zenit – Real Betis

 

 

Dortmund – Rangers

 

 

Sheriff Tiraspol – Braga

 

 

Porto – Lazio

 

A mund të përsëritet meçi midis Robin Krasniqit dhe Dominic Boesel?

Mësohen përballjet për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Konferencës