Kompletohet kalimi i Rey Manajt në Serie A

Rey Manaj do të jetë lojtar më i ri i klubit nga Serie A, Spezias.

Sulmuesi shqiptar po largohet nga Barcelona, për t’u rikthyer në kampionatin italian.

Në të kaluarën, Manaj ishte pjesë e Interit, derisa kishte kaluar nëpër disa skuadra, për të përfunduar më pas te Barcelona.

Por, klubi katalunas nuk ka hapësirë në skuadrën e parë, andaj vendosi ta dërgonte në huazim te Spezia.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Manaj ka kompletuar testet mjekësore dhe do të huazohet deri në fund të sezonit me të drejt blerje.

Nëse Spezia vendosë ta blejë kartonin e tij, atëherë Barcelona do të përfitojë tre milionë euro.

Lajme të këqija për Zvicrën, futbollisti shqiptar humbet sfidat eliminatore si pasojë e dëmtimit

Stadiumi në Merdarë merr pamje të re pas intervenimit nga Llapi